Жрк Вардар по петти пат на Ф4 турнирот во Будимпешта


2 копии

По интернационалките во редовите на ЖРК Вардар, кои си најдоа клубови уште во минатиот месец како Лекиќ, Радичевиќ и Цвијиќ кои заминаа во ЦСМ Букурешт, Лејно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 148 | | | веќе видена

На 43-тата Седница на Централниот Одбор на ПОДЕМ присуствуваше Гордана Силјановска Давкова – кандидат за претседател од редовите на Коалицијата за Подобра ...
сите 160 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо изјави синоќа дека веќе воспоставил контрола врз нафтената корпорација Ситго (Citgo) каде главен акционер е ...
сите 154 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жрк Вардар по петти пат на Ф4 турнирот во Будимпешта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: