Рада Манојловиќ „тверкаше“ во емисија- не остави впечаток, но го покажа задникот (ВИДЕО)


Иако не победи во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Рада Манојловиќ која песна и да ја издаде има хит, а каде и да настапува прави вистински хаос. Освен со добрите песни, Рада може да се пофали со своето згодно тело, па важи за една од најдобрите млади риби на естрадата. Рада Манојловиќ заедно со Николија, ќерката на Весна Змијанац, гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ каде што ја учеше популарната „Ѕвезда на Гранд“ да тверка. А бидејќи Рада беше облечена во прекратко фустанче, покрај тоа што „тверкаше“ го покажа и газето. @nikolijaofficial u našoj emisiji učila je @radamanojlovic kako da tverkuje #amigshow #sezona10 #tverk #nikolija #radamanojlovic A post shared by AmiG Show (@amigshow) on Apr 21, 2018 at 11:50am PDT
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Рада Манојловиќ овие денови предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи откако се појавија „папарацо“ фотографии од пејачката фатена во незгодна ситуација. Имено пејачката се појавила во елегантно издание и син фустан со шлиц до папок. Шлицот на пејачката беше толку многу длабок што цело време мораше да го крие меѓуножјето со своите раце, погледнете.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Рада Манојловиќ го промовираше спотот за својата последна песна „Лавије крзно“. Песната ја сними со младиот пејач Леон, кој кај нас стана познат по дуетот со Северина и со учеството во музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“. Спотот изобилува со секси сцени. Фановите на Рада оставија бројни коментари дека пејачката изгледа совршено во секоја сцена, ама дека е најсексапилна во сцените каде што носи црвена полутанга.
| | веќе видена | слични

Драгана е голем фан на Рада Манојловиќ, а тоа го покажала и со тоа што го истетовирала името на српската пејачка на својата рака. Младата девојка била воодушевена од крајниот резултат, па фотографијата со новата тетоважа ја споделила на социјалните мрежи. Пејачката, кога ја видела фотографијата, како што самата изјавила, била во шок. Рада во шега изјавила дека ќе ја убие Драгана затоа што дозволила да се боцка со игла, но, од друга страна, објаснила и дека ѝ е големо задоволство што некој на својата кожа го носи нејзиното име. „Драга моја Драгана, навистина ќе те убијам! Навистина не требало да се боцкаш поради мене, но повторно ќе кажам дека ми е огромна чест и привилегија што некој сака да го носи моето име на себе, на својата кожа“, напишала Рада. „Секогаш сум знаела дека сум ти мотивација и дека сум ти влевала храброст и верба, но сега навистина ме трогна затоа што сфаќам дека твојата љубов кон мене и кон она што јас го разбудив во тебе е многу поголемо од она што сум го мислела. Многу те сакам и фала ти ...
| | веќе видена | слични

Радмила Манојловиќ ги почасти своите фанови со провокативна фотографија. Популарната пејачка секаде оди со својот луксузен автомобил, таа одлучила на сите да им покаже дека обожава кога е зад воланот. Сепак, фановите забележија нешто друго. На десната нога, јасно се гледа дека има модрица. Но, Рада во една прилика изјавила дека прилично е невнимателна и дека постојано се удира во деловите од мебелот, па се надеваме дека оваа модрица е последица токму од тоа. A post shared by Radmila Rada Manojlovic (@radamanojlovic) on Apr 22, 2018 at 2:41pm PDT
| | веќе видена | слични

Останато

Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во собранието, а ако имаат забелешки да поднесат амандмани. Градењето на дво-третинско мнозинство ќе биде во ...
сите 157 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку ...
сите 136 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рада Манојловиќ „тверкаше“ во емисија- не остави впечаток, но го покажа задникот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: