Убиство во Чаир: Maж прободе жена со која биле роднини

Повторно убиство во скопски Чаир. Од министерството за внатрешни работи преку соопштение информираа дека синоќа 33 годишен маж од Скопје со нож прободел 41 годишна жена од Тетово со која биле во роднински врски, откако претходно таа го нападнала со стап. Околу 23 часот на пат кон клиниката Мајка Тереза жената им подлегнала на повредите во возило на итната медицинска помош, додека пак напаѓачот е пренесен на Ургентниот центар, а по укажаната лекарска помош е приведен во полициска станица. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство донесе наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот и од таму додаваат дека е издадена и наредба за вршење обдукција на починатата жена. Тие велат дека се започнати бројни дејствија во насока на утврдување на фактите и кривичната одговорност на сторителот. Во оваа населба пред само еден месец беше убиено 24 годишно момче со огнено оружје.
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Со итна медицинска помош веднаш е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде му се констатирани тешки телесни повреди - скршеници во пределот на градите, бутната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
4 копии
6 копии
8 копии
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиство во Чаир: Maж прободе жена со која биле роднини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: