На повидок конечно решение за „Еурокомпозит”

10 копии

После две години на протести, блокади на патишта и улици, на повидок конечно решавање на проблемот со државниот загубар „Еурокомпозит“. На средбата која се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска се сретнаа со претставници на управата на ...
| | веќе видена | слични

По минатонеделниот протест со шатори, работниците од прилепски Еурокомпозит кои беа прогласени за технолошки вишок, попладнево се сретнаа со вицепремиерот, ...
| | веќе видена | слични

Заменикот претседател на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерот за транспорт и врски, м-р Горан Сугарески, како што беше најавено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вработените од Еурокомпозит не поставија шатори пред владата за да ги прославуваат манипулациите на Зоран Заев, туку протестираат заради тоа што не може да ги ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста-реакција на прес конференцијата на Зоран Заев Вработените од Еурокомпозит не поставија шатори пред владата за да ги прославуваат ...
| | веќе видена | слични

Вработените од Југохром две години ги слушаат лагите на Заев за економскиот бум и рестартирањето на комбинатот, но оставени се самите на себе да се снаоѓаат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ изјава дадоа вработени од фирмата „Еурокомпозит“ кои бараат веќе еднаш засекогаш да се реши прашањето со нивните плати, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработените од „Еурокомпизит “ кои бараат еднаш за секогаш веќе владата да го реши прашањето со нивните плати излегоа на протест пред Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 206 | | | веќе видена

Поранешниот советник на министерот за финансии во заминување, Бранимир Јовановиќ, на Фејсбук ја коментира метлата на Тевдовски. Во предлогот што вчера го ...
сите 12 | | | веќе видена

Кандидатот на владејачката партија Бинали Јилдирим го призна поразот и му честиташе на ново избраниот градоначалник Екрем Имамоглу. Кандидатот на главната ...
сите 98 | | | веќе видена

Во вечерашнава емисија, после напнато гласање на жирито, прогласени се победниците во четвртата сезона на талент шоу “Никогаш не е доцна“, кои за кусо време го ...
сите 14 | | | веќе видена

Мајорка направи епски пресврт и стана првиот тим во историјата кој по пораз од 2:0 се пласираше во Примера по одигрувањето на финалето на плеј-офот, откако ...
сите 16 | | | веќе видена

Горан Милевски, новоназначениот министер за локална самоуправа, нема дом на свое име и целиот недвижен имот што го пријавил во анкетниот лист е на неговите ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На повидок конечно решение за „Еурокомпозит”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: