Работилница за полесно спроведување на законот за туризам


2 копии
3 копии

Охрид, 16. мај 2018 (Inpress) – Согледување на постоечката состојба, предлагање најсоодветни предлози за идниот развој на туризмот и угостителството, иницирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да се воведе ред во работењето на туристичките агенции и да се сузбие нелојалната конкуренција потребно е да се направат извесни промени во делот на ...
| | веќе видена | слични

Побараа денеска од бизнис заедницата, на заедничка дебата, во рамки на проектот Класификација и стандардизација во туризмот и угостителството. Проектот е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја втора фирма во земјава е незадоволна од високото даночно оптоварување. Секоја втора фирма во земјава е незадоволна од високото даночно оптоварување. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Фирмите сметаат дека даноците кои ги плаќаат се високи и дека се даночно оптоварени, покажува анктетата за деловното опкружување спроведена од страна на ...
| | веќе видена | слични

Бизнис секторот не е задоволен од најавените реформи на даночниот систем. Премиерот Заев и неговиот колега Анѓушев ги слушнаа забелешките на компаниите кои им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работилница за полесно спроведување на законот за туризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: