Работи кои им се важни на жените во сексот, доколку ви речат пополека, тоа значи...

Молчењето во постелата ја убива страста Околу 42 отсто од жените тврдат дека страста е најдобар начин за отклучување на нивните најлуди желби во креветот. Најсилниот сигнал дека се пожелни и дека нивниот партнер е луд за нив се неговите зборови, што навистина дејствуваат како афродизијак. Предиграта може да биде и „главен настан“ Предиграта за мажите и за жените може да има двојно значење. Додека припадниците на посилниот пол ќе го доживеат како нешто што му претходи на сексот, за жените ова е најдобриот дел од целото искуство. Дури две од пет жени ќе доживеат оргазам за време на предиграта, а прекраткиот вовед во секс е нешто на што жените најчесто се жалат. Забавете Само една од пет жени може да доживее оргазам само со пен етрација, а повеќето жени посакуваат нивниот партнер да го забави ритамот и повеќе да се служи со раката и со устата, покажува една асвтралиска студија спроведена на 19.000 двојки. Таа открива дека над 90 отсто од жените може да доживеат оргазам со рачна или орална стимулација, но над 50 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 328 | | | веќе видена

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 135 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако партијата било кого лично навредила и ако некој се почувствувал навреден тогаш еве во име на партијата сега се извинувам, рече Игор Јанушев, генерален ...
сите 80 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работи кои им се важни на жените во сексот, доколку ви речат пополека, тоа значи...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: