New Order на EXIT 2012

5 копии

Main Stage на Exit 2012. повторно ќе биде местото каде настанува музичката историја. Exit со гордост најавува дека New Order, еден од најпризнатите и највлијателните бендови на денешницата ќе настапи на Петроварадинската тврдина во петок 13. јули 2012. во Нови Сад. Бенд кој сѐ уште го држи рекордот за најпродаван сингл на 12 инчен винил на сите времиња, апсолутниот хит од 1983. „Blue Monday“, продолжува да биде неверојатно актуелен и популарен дури триесет години по неговото објавување. Комбинирајќи рок и поп со електронска и денс музика, и енергијата на тогашните андерграунд клубови, создавајќи хит по хит и константно поместувајќи ги границите, New Order поставија стандарди кои многумина ќе ги следат со години подоцна. На овогодинешниот Exit фестивал ќе настапи и португалската ворлд мјузик сензација Buraka Som Sistema. Нивниот микс на анголски кудуро звук, моќни мултиетнички гето фанк ритмови и неверојатни танчери и ем-сија од целиот свет, секојпат на нивните настапи во живо ја оставаат публиката без здив. ...
| | веќе видена | слични

Покрај „Њу ордер“, кој ќе свири на главната сцена, најавени се и Португалците „Бурака сом система“, како и имињата што работат под закрила на издавачката куќа „Каденца“, а тоа се Лучијано, Робот Лајв, Кени Ларкин, Роберт Дејц и Мајан Нидам Славниот британски бенд „Њу ордер“ го потврди своето гостување на годинешното издание на новосадскиот фестивал „Егзит“, кој ќе се одржува од 12 до 15 јули. Иако до почетокот на фестивалот има уште многу време, сепак, организаторите ги објавија првите музички имиња што ќе настапуваат на Петроварадинската тврдина. Покрај „Њу ордер“, кој ќе свири на главната сцена, најавени се и Португалците што беа и на последниот „Таксират“, „Бурака сом система“, кои ќе настапат на сцената „Фјужн“. За разлика од овие две сцени, на кои е најавен само по еден бенд, за денс-арената уште отсега се знае дека ќе биде многу побогата од претходните изданија. Според најавите од организаторите на „Егзит“, годинава на оваа сцена ќе застанат имињата што работат под закрила на издавачката куќа ...
| | веќе видена | слични

Kултниот британски состав "Њу ордер", еден од највлијателните бендови на денешницава, ќе настапи на годинашниот музички фестивал "Егзит" на Петроварадинската тврдина. Посетителите ќе може да уживаат во неговите големи и добро познати хитови како Blue monday - сингл од 1983 година, кој се уште држи рекорд за најпродаван во светот. Публиката ќе може да ги слушне и Love will Tear Us Apart, Bizzare love triangle. Многумина ќе може да се забавуваат на поп-рок нумерите со примеси на електро и на тогашниот препознатлив денс-звук.
| | веќе видена | слични

Најдобриот и најголемиот европски андергароунд фестивал „Exit“ го најавуваат настапот New Order еден од најпризнатите и највлијателните бендови на денешницата. Со настап на главната сцена на Exit на Петроварадинската тврдина во петок 13-ти јули 2012 во Нови Сад. Бенд кој сеуште го држи рекордот за најпродаван сингл на 12-ет инчен винил на сите времиња, апсолутниот хит од 1983-та година „Blue Monday“, продолжува да биде неверојатно актуелен и популарен дури триесет години по неговото објавување. Комбинирајќи рок и поп со електронска и денс музика, и енергијата на тогашните андерграунд клубови, создавајќи хит по хит и константно поместувајќи ги границите, New Order поставија стандарди кои многумина ќе ги следат со години подоцна. „Сите сме возбудени што New Order ќе настапат годинава на Exit. Кој може да заборави класики како„Love Will Tear Us Apart“, „Bizarre Love triangle“ и секако најслушаната „Blue Monday“. Не можам да дочекам да ги чујам на Exit, а сигурен сум дека и фановите се исто толку возбудени“, ...
| | веќе видена | слични

Легендарната електро поп група „New Order“ ќе биде дел од овогодинешниот EXIT фестивал. Официјалната потврда пристигна деновиве до организаторите. Оваа година фестивалот кој сплотува публика од сите страни, се очекува да добие рекорден број на посетители. Петроварадинската тврдина и годинава ќе биде центарот на случувањата. Картите за EXIT веќе се пуштени во продажба, а исите можат да се набават по цена од 3.030 денари, до 16 февруари. Цената на влезниците, по овој рок ќе биде повисока.
| | веќе видена | слични

Exit со гордост најавува дека New Order, еден од најпризнаените и највлијателните бендови на денешницата ќе настапи на главната сцена на Петроварадинската тврдина во петок 13. јули 2012. во Нови Сад. Бенд кој сѐ уште го држи рекордот за најпродаван сингл на 12 инчен винил на сите времиња, апсолутниот хит од 1983. „Blue Monday“, продолжува да биде неверојатно актуелен и популарен дури триесет години по неговото објавување. Комбинирајќи рок и поп со електронска и денс музика, и енергијата на тогашните андерграунд клубови, создавајќи хит по хит и константно поместувајќи ги границите, New Order поставија стандарди кои многумина ќе ги следат со години подоцна. „Сите сме возбудени што New Order ќе настапат годинава на Exit. Кој може да заборави класики како „Love Will Tear Us Apart“, „Bizarre Love triangle“ и секако најслушаната „Blue Monday“. Не можам да дочекам да ги чујам на Exit, а сигурен сум дека и фановите се исто толку возбудени“, изјави Бојан Бошковиќ, генералниот менаџер на фестивалот Exit. Exit е ...
| | веќе видена | слични

Познатиот британски состав New Order ќе настапи на главната бина на втората вечер на Exit фестивалот на 13ти јули, потврдиле организаторите. Бендот познат по хитовите како “Blue Monday”, “Dreams never end”, “Bizzare Love Triangle”, “Temptation”, “Ceremony”, “Everything’s Gone Green”, после четиригодишната пауза се состана минатата година, а оваа година ќе и се претстави на публиката на Петроварадинската тврдина. Покрај нив на Exit фестивалот ќе настапи португалската светска музичка сензација Бурака Сом Ситем, добитници на MTV Europe наградите, а на Dance Арената на 13ти јули своја вечер ќе има Cadenza Records, кога публиката ќе ја раздрмаат претставниви на оваа етикета: Luciano, Reboot Live, Kenny Larkin, Robert Dietz i Maayan Nidam. Exit фестивалот ќе се одржи традиционално на Петроварадинската тврдина во Нови Сад од 12 до 15ти јули.
| | веќе видена | слични

"Групата „Њу Ордер“ ќе учествува на овогодинешниот EXIT. Потврдена информација пристигна од организаторите. Легендарната електро поп група сепак ќе ги примами своите фанови до Петроварадинската тврдина. Овој бенд високо ги постави стандардите кои многумина со години ги следат. Њу ордер сеуште го држи рекордот за најпродаван сингл на сите времиња. Комбинираат рок и поп со електронска и денс музика, а со тоа креираат музички производ за сите вкусови. "
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
сите 385 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 271 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

New Order на EXIT 2012

Од:
До кого (е-маил):
Порака: