Семејството на Путин поголемо за уште два члена: Ова се зетовците на најмоќниот човек на светот (фото)


2 копии

Од бракот со Јудмила Путин има две ќерки, Марија и Екатерина, кои долго време не ѝ беа познати во јавноста. Токму поради тоа секоја нова информација за нив предизвикува големо влијание. Од бракот со Јудмила Путин има две ќерки, Марија и Екатерина, кои долго време не ѝ беа познати во јавноста. Токму поради тоа секоја нова информација за нив предизвикува големо влијание.Во ТВ-интервју Путин неодамна рече дека неговите ќерки живеат во Русија и не се јавни личности, двете се успешни во својата работа и полека ја градат кариерата.Екатерина ТиховаЕкатерина е помалата ќерка на Путин, има 31 година. Мажена е за Кирил Шамалов (35) од 2013 година. За да ја задржи приватноста, таа го земала презимето на баба ѝ по мајка. Се занимава со танчарска акробатика и многу е успешна. Долго време се претпоставувало дека му е ќерка на Путин, бидејќи многу личи на него. Неодамна сомнежите ги потврди претседателот на Светската акробатска конференција.Оваа девојка е директор на две иницијативи на Московскио државен ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин за време на средбата со работниците на Горковскиот автомобилски завод (ГАЗ) во Нижни Новгород го објави неговото решение за кандидирање на претседателските избори, кои треба да се одржат во март идната година. Објавата беше проследена со аплаузи и најава од Путин дека „Русија, никој и никогаш нема да ја сопре“. Не случајно Путин отиде во Нижни Новгород да ја сподели „убавата вест“ со оние кои создаваат, кои што произведуваат. Тој замина таму да се „поистовети“ со работниците. Да им покаже дека и тој е дел од нив, само што неговата производна хала е во Кремљ, а нивните хали се во фабричкиот круг. Сега кога работите се сосема јасни во поглед на учеството на Путин на избори во кое никој не се сомневаше, уште појасно е дека во наредните шест години кормилото на Руската Федерација повторно ќе го држи тој. Изборите немаат никаква интрига. Можеби само кој ќе биде втор и колку проценти ќе освојат сите противкандидати на Путин. Овде на помош доаѓа истражувањето на независниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин, е познат ширум светот како лидер кој цврсто и мудро управува со својата земја, која може да се каже дека ја кренал од пепелта. И додека за неговите државнички способности на широко се зборува, за неговиот приватен живот се знае малку. Познато е дека бил во брак со Људмила 31 година, и дека парот има две возрасни ќерки, Марија и Јекатерина, но тие долго не и биле познати на јавноста. Поради тоа, секој нов детаљ за нив привлекува големо внимание. Путин во едно телевизиско интервју потврдил дека неговите ќерки живеат во Русија, но дека не се јавни личности и дека живеат повлечено. Истакнал дека секоја е успешна во својата работа и дека полека ги градат своите кариери. нагласил дека ниедна од нив не се занимава со бизнис и политика. Марија Путина, или Марија Путин, е постарата ќерка на рускиот претседател, и има 32 години. Оваа дама е родена во Санкт Петербург. Студирала на државниот универзитет во Санкт Петербург, каде завршила биологија, а студирала и медицина во Москва. ...
| | веќе видена | слични

Еден од најмоќните луѓе во светот е познат по тоа дека вешто го крие приватниот живот.Тој многу се грижи за безбедноста на ќерките кои речиси никогаш не ги покажува во јавноста.Марија и Јекатерина не го носат презимето Путин и живеат многу повлечено но постојано се под будното око на руските безбедносни служби. Марија има 32 години и мажена е со руски бизнисмен а одредено време живеела во Хаг, Холандија а станот го продала за три милиони евра. Екатерина Тихонова пак има 32 години и се бави со танцова акробатика и предава на московскиот државен универзитет Погледнете како изгледаат Екатерина и Марија.
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 109 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 80 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 132 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејството на Путин поголемо за уште два члена: Ова се зетовците на најмоќниот човек на светот (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: