Путин: Снимките со Нотр Дам во пламен сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите


Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот претседател најави државна кампања за собирање донации за обнова на катедралата Противпожарната бригада на Париз изјави дека структурата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
2 копии

Пожарот во катедралата Нотр Дам во Париз е ставен под контрола во 3 часот утрово, по осумчасовната борба со огнената стихија, соопшти противпожарната служба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Париските пожарникари вечерва успеаја по неколку часа гаснење на пожарот во катедралата Нотр Дам да ја сочуваат конструкцијата на објектот во целина, јавија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 508 | | | веќе видена

Турција на почетокот на мај целосно прекина да увезува иранска нафта, за да ги почитува американските санкции, иако не ги одобрува, изјави турски официјален ...
сите 172 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 271 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 201 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка поради тоа што не е прифатена нејзината позиција за тоа како да се реализира напуштањето на Европската ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Снимките со Нотр Дам во пламен сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: