Путин ја продолжи забраната за увоз на храна од ЕУ до крајот на 2020

12 копии

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет според кој ќе се преземат посебни економски мерки до крајот на 2020 година за земјите што наметнале санкции ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин ја продолжи забраната за увоз на храна од ЕУ до крајот на 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: