Разоткриена најголемата рајна на рускиот претседател - нешто што никој не смее да го види


Рускиот претседател Владимир Путин во западните медиуми често го нарекуваат „човекот во црно“, а тој прекар го „заработил“ поради омилената боја на одела. Рускиот претседател Владимир Путин во западните медиуми често го нарекуваат „човекот во црно“, а тој прекар го „заработил“ поради омилената боја на одела.Но, оваа тајна на Путин никој не ја знаеше.Владимир Птуин носи исклучиво одела шиени по нарачка, а негови омилени брендови се Китон и Бриони, кои чинат минимум 5000 евра по парче.На оделото работи кројач кој одвојува 10 часа за тоа. Спектарот на бои е доста ограничен и кај рускиот претседател преовладува црната боја, темносината и сивите нијанси, додека преку лето си допушта моден излет со светло сива боја.Сѐсе знае однапред и комбинациите на бои се главно непроменливи - со темносино и сиво одело оди сина кошула и темносина вратоврска, додека со црно одело оди бела кошула со црна или бордо вратоврска.Поради неговата не толку импозантна висина од 170 сантиметри, според модните советувачи тој ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин ќе се кандидира за уште еден претседателски мандат во 2018 година. Тој ги објави своите изборни планови на состанокот со ветераните и работниците од автомобилската фабрика ГАЗ. “Да, јас ќе се кандидирам за претседател на Руската Федерација”, рече Путин. “Русија ќе се движи само напред и во овој поглед ништо и никој нема да го спречи тоа”. Секако, основата секогаш ја поставуваат обичните луѓе како вас, сржта ја содржат работниците, научниците, инженерите, дизајнерите, наставниците и лекарите”, истакна тој додавајќи такви луѓе “не се само столбот на нашата земја, но тие се нашата земја, тие се Русија. ”“Со активно учество на луѓе како вас, ние ќе ги решиме сите, дури и најтешките задачи со кои се соочуваме”, изјави тој на собирот. Тековниот мандат на Владимир Путин истекува на 7 мај 2018 година. Во 2018 година, Путин ќе учествува во претседателските избори по четврти пат. Во случај на победа, тој ќе остане на функцијата шеф на државата шест години, од 2018 до 2024 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира за нов мандат на изборите следната година како независен или како кандидат за партија, изјави денеска неговиот портпарол Дмитриј Песков. Путин вчера соопшти дека ќе се бори за четвртиот претседателски мандат на изборите закажани за 18 март. Неодамнешните анкети покажуваат дека тој ужива доверба кај 80 отсто од избирачите. Минатата година, неговата партија „Единствена Русија“ победи на парламентарните избори, но нејзината популарност меѓу гласачите е неспоредливо пониска од онаа на Путин.
| | веќе видена | слични

Откако вчера најави дека ќе се кандидира за нов претседателски мандат, Владимир Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира како независен или како партиски кандидат, соопшти денеска неговиот портпарол Дмитриј Песков.Според последните анкети, Путин ужива поддршка од околу 80 отсто од избирачите.Минатата година, неговата партија „Единствена Русија“ победи на парламентарните избори, но нејзината популарност меѓу гласачите е неспоредливо пониска од онаа на Путин.
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин најави денес дека наскоро ќе донесе одлука околу тоа дали ќе се кандидира повторно за претседател на државата. Иако е речиси сигурно дека Путин повторно ќе се кандидира за претседател на Руската Федерација, сепак тој и натаму ја држи руската јавност во неизвесност. Путин истакна дека наскоро ќе донесе одлука дали да се кандидира на изборите кои ќе бидат одржани идната година, истакнувајќи дека ќе го земе во предвид нивото на јавната поддршка која што ќе ја добие. Рускиот претседател на еден собир во Москва на кој што присуствуваа претежно млади луѓе, ги запраша присутните дали ја поддржуваат неговата кандидатура на изборите кои што ќе бидат одржани во март, пренесува британската новинска агенција „Ројтерс“. „Да!“, масовно одговорија присутните на собирот по што следуваше громогласен аплауз, а одговорот на Путин можете да го слушнете на седмата минута од видеото подолу.
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин најави денеска дека наскоро ќе одлучи дали да се кандидира на претседателските избори кои ќе се одржат следната година. Путин на собирот во Москва каде присуствуваа голем број на млади луѓе, ги запраша присутните дали го поддржуваат во неговата канидатура за претседател на изборите кои ќе се одржат во март лседната година, пренесува Ројтерс. – „ДА“, одговориле масовно присутните пропратено со громогласен аплауз. Одговорот на Путин можете да го погледнете на снимката од седум минути.
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател, Владимир Путин, потврди дека ќе се кандидира на следните претседателски избори во март, пренесува „Макфакс“. Како што изјави Путин, ќе се бори за уште еден шестгодишен мандат. Toj претходно најави дека наскоро ќе донесе одлука и рече дека притоа ќе го земе предвид и нивото на јавна поддршка. Актуелниот руски претседател, на собир во Москва на кој присуствуваа претежно млади луѓе, ја праша публиката дали ја поддржува неговата кандидатура на изборите што ќе се одржат во март. Притоа присутните гласно извикале „да“ и му доделиле силен аплауз. извор: „Макфакс“
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател, Владимир Путин ќе поднесе кандидатура за нов претседателски мандат на изборите во март 2018 година. „Ќе се кандидирам за местото претседател на Руската Федерација“- изјави Путин, при обраќањето пред работници во фабрика за автомобили во градот Нижњи Новогород. Тој истакна дека не можел да најде подобро место и подобар момент за да ја соопшти кандидатурата. Откако ја најави кандидатурата, работниците одлуката на Путин ја поздравија со бурен аплауз, изразувајќи ја својата поддршка. „Русија ќе оди само напред и во тоа движење никој и никогаш нема да ја запре“- кажа рускиот претседател. Путин првпат е избран за претседател на Русија во март 2000 година, а во 2004 беше реизбран. Од 2008 до 2012 година ја предводеше руската Влада, а во 2012 повторно стана претседател.
| | веќе видена | слични
2 копии

“Ви благодарам на ваква реакција, пред се благодарам на вашиот труд...“Претседателот на Русија Владимир Путин објави дека ќе се кандидира за пртетседател на претстојните избори во Русија 2018 ."Ќе се кандидирам за претседател на Руската Фдерација", изјавил Путин во тек на разговор со вработените во фабриката ГАЗ во Нижењ Новогорд.Нешто порано волонтерите на форумот “Волонтер" во Москва го прашале Путин дали ќе учествува на изборите. Претседателеот одговорил дека одлуката за учество на изборите е одговорна за секој човек и дека ќе донесе одлука во најскоро време."Ќе ја земем во обзир подршката на волонтерите во моментот на донесување одлука за изборите во 2018" им ветил рускиот претседателот.
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин најави дека ќе се кандидира за нов претседателски мандат на изборите кои што треба да се одржат во март идната година.– Ќе се кандидирам за местото претседател на Руската Федерација, изјави Путин, при обраќањето пред работници во фабрика за автомобили во градот Нижњи Новгород.Работниците ја поздравија одлуката со аплауз, за што тој се заблагодари и вети дека Русија ќе оди само напред и во тоа движење нема никој да ја запре.Путин стана претседател на Русија во март 2000 година, а во 2004 беше реизбран. По завршувањето на вториот мандат, од 2008 до 2012 година ја предводеше руската влада, а во 2012 повторно стана претседател.Според последната анкета на државната агенција ВТСИОМ, Путин има доверба кај 82 отсто од гласачите.Засега, учество на претседателските избори најавија претседателот на Либерално-демократската партија Владимир Жириновски, лидерот на Комунистичката партија Генадиј Зјуганов, предводникот на либералната „Јаблоко“ Григориј Јавлински, новинарката Екатерина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој предлог за доверба е поврзан со тоа дали се согласуваме или не со Договорот од Преспа, затоа сме принудени да не дадеме глас за доверба, рече лидерот на ...
сите 554 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Република Македонија, на шефот на Канцеларијата за врски на Грција во Република Македонија, му беше предадена Вербална ...
сите 233 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент започна расправа за гласање на доверба на владата на Алексис Ципрас, по заминувањето од владиниот кабинет на коалицискиот партнер и ...
сите 59 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разоткриена најголемата рајна на рускиот претседател - нешто што никој не смее да го види

Од:
До кого (е-маил):
Порака: