Путин и Медведев на жетва! (видео)

Се ближат изборите во Русија, а Владимир Путин, актуелниот руски премиер веќе одамна тргна во предизборна кампања. На Путин повторно друштво му правеше Дмитриј Медведев, актуелниот претседател на Русија. И додека овие двајца се во очекување на рокада на функциите, деновиве беа во улога на жетвари во јужниот дел на Ставропол, каде секој со својот нов комбајн собра по шест тони пченка. null
| | веќе видена | слични

Рускиот Премиер, Владимир Путин со друштво на Претседателот Медведев возеа комбањ и собираа пченка. Медведев и Путин собраа дури 6 тона пченка, пренесоа руските медиуми. &feature=related
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 77 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 257 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 218 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и Медведев на жетва! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: