Шилегов: наскоро 30 нови полначи за да се зголеми бројот на електрични ВО3ИЛА во Скопје

2 копии

Градоначалникот на Скопје Шилегов денеска учествуваше на форумот што го организираше Машинскиот факултет, на тема „Намалување на загадувањето на воздухот со ...
| | веќе видена | слични

Како до помала загаденост од патниот сообраќај во земјава е главната тема на форумот „Намалување на загадувањето на воздухот со електромобилност“, што во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, присуствуваше на форумот „Намалување на загадувањето на воздухот со електромобилност“, организиран ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на германското стопанство во Македонија, денес беше домаќин на форумот: Намалување на загадувањето на воздухот со електромобилност, кој се одржа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: наскоро 30 нови полначи за да се зголеми бројот на електрични ВО3ИЛА во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: