Пуштени во продажба влезници за концертот на Bryan Adams

Почнаа градежните активности за реконструкција на паркингот на булеварот „Јане Сандански“ во непосредна близина на детската градинка „Бамби“. Општина Аеродром ...
| | веќе видена | слични

По барање на ЈСП Скопје, за овозможување на поголема видливост на возачите на јавниот превоз и непречено движење на автобусите, екипи на ЈП „Паркови и ...
| | веќе видена | слични

Водена од идејата за нешто ново и необично и силната желба да го обои своето секојдневие, Ирена Гуржовска, започнува да прави букети. Но не обични букети од ...
| | веќе видена | слични

Заминете на време. Заминете и од својата куќа, дури и ако никој не ве чека. Заминете од забава, од пропаднати врски и од лоши навики. Заминете од мрачните ...
| | веќе видена | слични

Нема да нѐ убие бомба или метеор, ќе нѐ убие тупењето за глупости и барањето влакно во јајце. Ќе нѐ убие неблагодарноста. Јас ти давам јаболко, а ти правиш ...
| | веќе видена | слични

Не умираш кога ќе те изневери партнерот, туку кога ќе се изневериш самата себе. Не умираш кога тој ќе заборави на твоите желби, туку кога ти самата ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Peволтираните граѓани кои живеат во близина на Центарот за зaвисности во Кисела вода и денес излегоа на пpoтести откако надлежните не ги иcполнија ветyвањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
сите 369 | | | веќе видена

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 293 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуштени во продажба влезници за концертот на Bryan Adams

Од:
До кого (е-маил):
Порака: