Пукотници низ Кавадарци, еве што се случувало денес

Апел до органите за ред и мир во Кавадарци ,да се казнат сторителите кој многу лесно може да се пронајдат ,некогаш и од некого мора да се почне да се почитува јавниот ред и мир ,кога некој ќе настрада од залутан куршум ќе биде касно .
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 253 | | | веќе видена

На вчерашната расправа во Парламентот на Унгарија за Никола Груевски, кој бараше азил во оваа држава, претставници на унгарската Влада рекоа дека постапката за ...
сите 370 | | | веќе видена

Мерките во предлог Буџетот обезбедуваат социјална праведност, зголемена социјална помош, над 60.000 деца добиваат детски додаток Реформите во социјалната ...
сите 171 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукотници низ Кавадарци, еве што се случувало денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: