ЌЕ ПУКНЕ ГЛУПОМЕРОТ: Шарениот Сарачини вели - НИЕ СМЕ ВО ВОЈНА, ЗАЕВ НЕ СМЕЕ ДА СЕ СМЕНИ

Активистот на шарените и постојан корисник на Сорос фондовите Петрит Сарачини ги надмина неговите колеги во величењето на Зоран Заев и борбата да биде премиер ...
| | веќе видена | слични

MIDNIGHT EXPRESS: ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И СЕГА ГО ПОДОБРУВА ОПШТЕСТВОТО, СО НАЈРЕЛЕВАНТЕН ПРИТИСОК КОН ВЛАСТА, И ВО ИНСТИТУЦИИТЕ ПРЕКУ ДЕЈСТВУВАЊЕ ВО ИНТЕРЕС НА ...
| | веќе видена | слични

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Ќе биде сѐ полошо за криминалците и рекетарите, а подобро за граѓаните, за чесните, работливите луѓе на оваа земја, кои видоа доволно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тука сме пред она што треба да е брана Конско, можам да кажам дека истата беше проектирана во текот на 2016 година, беа одобрени средства и требаше да почне да ...
сите 455 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 130 | | | веќе видена

Според експертите овие бројки покажуваат дека неизвесност за победникот на изборите ќе биде до последниот глас. Политичкиот аналитичар, Александар Кржаловски ...
сите 152 | | | веќе видена

18 позитивни граѓани на ковид 19 се лекуваат во моментов на охридското инфективно одделение, 6 од нив се приклучени на кислородна поддршка. Иако бројката на ...
сите 238 | | | веќе видена

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
сите 305 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 193 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ советник за евроинтеграции во Владата и член на комисијата за надворешни работи во СДСМ во Еурофокус на ТВ Телма рече дека опозицијата се ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ПУКНЕ ГЛУПОМЕРОТ: Шарениот Сарачини вели - НИЕ СМЕ ВО ВОЈНА, ЗАЕВ НЕ СМЕЕ ДА СЕ СМЕНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: