Алесандра Амбросио повторно во центарот на вниманието на Канскиот фестивал


Манекенката Алесандра Амбросио, повторно беше ѕвезда на црвениот тепих во Кан.На вториот ден на Канскиот филмски фестивал, бразилската убавица се појави во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Кан е место на гламур, но и пехови на поедини ѕвезди, а оваа година „настрада“ бразилската манекенка Фернанда Лиз. Таа ...
| | веќе видена | слични

Синоќа црвениот тепих во Кан дефинитивно бил во знакот на  прекрасната манекенка Адријана Лима. Бразилската убавица во тесен фустан без брустхалтер  ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неотворањето на преговорите на ЕУ со Северна Македонија и Албанија е стратешка грешка со која е изгубен кредибилитетот на Унијата и со тоа е отворена вратата ...
сите 520 | | | веќе видена

Управниот одбор на Здружението на судиите најостро ги осудува нападите врз судството и судиите од било која страна и смета дека тие претставуваат директен ...
сите 342 | | | веќе видена

,,Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката сцена со сите алатки коишто им се на располагање, исклучувајќи ги ...
сите 215 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 153 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алесандра Амбросио повторно во центарот на вниманието на Канскиот фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: