Од тераса пукал со пиштол

Скопјанец пукал со пиштол од тераса во скопската населба Kисела Вода, информира МВР. Според полицијата, скопјанката Л.Т. во петокот околу 8.15 часот го шетала своето куче по булеварот Борис Трајковски. Тогаш слушнала и забележала непознато лице кое пука со огнено оружје од една од терасите на 14-катницата до улицата Петар Дељан. Полицајците дошле на посоченото место и го затекнале А.П. (33) од Скопје, кој бил приведен во ПС Kисела Вода. Тој бил задржан поради сомневање за кривично дело предизвикување општа опасност. Полицијата на терасата пронашла патрони од пиштол непозната марка, а од А.П. била земена парафинска ракавица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет и осум годишен скопјанец е тешко повреден откако во него било пукано од огнено оружје, околу 11 часот на улицата Момин Поток. Се работи за 58-годишниот Т.С. и неговиот 16 годишен син од село Арачиново кои со пиштоли испукале неколку куршуми кон Б.Ц. по што се качиле во возило и избегале од местото на настанот. Повредениот бил пренесен во приватна болница, а полицијата извршила увид.
| | веќе видена | слични

Триесет и осум годишен скопјанец е тешко повреден откако во него било пукано од огнено оружје. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера околу 11 часот на автоплац на улицата „Момин поток“. -Т.С. (58) и неговиот 16 годишен син од село Арачиново со пиштоли испукале неколку куршуми кон Б.Ц., по што со возило избегале. Повредениот бил пренесен во приватна болница каде му се констатирани тешки повреди, три прострелни рани, и е задржан на понатамошно лекување, информираат од полицијата. Увид на местото на настанот извршиле полициски екипи и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Скопјанец е тешко повреден од огнено оружје. Вчера во 11 часот се случил тежок инцидент на улицата Момин Поток, каде татко и син со пиштоли пукале по Б.Ц (38) при што го раниле. Повредениот е префрлен во болница. Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице е рането со пиштол во пукање што се случило утрово околу 11 часот во Скопје на улица „Момин Поток“ во автоплацот „Ауто Свис“. Татко и син од Арачиново со пиштоли испукале неколку куршуми кон 38- годишен скопјанец, по што со возило избегале. Повреденото лице со прострелна рана е префрлен во Клиничката болница Систина. На лице место најдени се четири чаури и траги од крв.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 205 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 199 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 74 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
сите 167 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од тераса пукал со пиштол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: