ПУКАЊЕ ВО ЧАИР - Па, и не е некоја вест

3 копии

Драма се одвивала во центарот на Скопје кога разбојник со пиштол го собрал прометот од сендвичара. МВР информира дек ноќеска во 01 часоти 10 минутиво СВР ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство веќе една недела молчи на поставените прашања на КУРИР и крие од јавноста одговор кој навистина се грижи и ја гарантира безбедноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера околу 15:10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Питу Гули“, по вербална расправија, Н.Н.(36) со остaр предмет му нанел ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска околу 03:30 часот 26-годишна жена од Скопје пријавила дека пред угостителски објект во с.Марино била физички нападната од нејзиниот дотогашен партнер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
сите 129 | | | веќе видена

Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари за се што граѓаните изминатите години правеа за Македонија и за ...
сите 331 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 127 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 216 | | | веќе видена

18 позитивни граѓани на ковид 19 се лекуваат во моментов на охридското инфективно одделение, 6 од нив се приклучени на кислородна поддршка. Иако бројката на ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР - Па, и не е некоја вест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: