Рада Манојловиќ е циција: „Кога не знаеш да се однесуваш, сега штеди, трпи и молчи“!

„Имам фази кога буквално губам компас со реалниот живот и фрлам пари на разни бесмислици. Потоа, за да се казнам себеси и да се повикам на здрав ум, си ...
| | веќе видена | слични

Една од најзгодните пејачки Рада Манојловиќ се труди како да живее како сите нормални луѓе. Таа во интевју за „Хит“ објаснува зошто нејзината врска со Харис е ...
| | веќе видена | слични

Се поретко се појавуваат заедно!Се шпекулира дека Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ раскинале а сега пеачката покажала како навистина “стојат работите“.Таа на ...
| | веќе видена | слични

Во медиумите често се пишуваше дека Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ раскинале. Тие многу ретко се појавуваат заедно во јавност, а веќе некое време не ...
| | веќе видена | слични

Лана Јуричевиќ е млада хрватска пејачка која пали и жари каде и да се појави. Таа ги полуде фановите на Инстаграм со фотографии со кои го означи стартот на ...
| | веќе видена | слични

Помладата сестра на фолкерката пред неколку недели завршила курс за шминкење кај еден познат Белградски висажист, па откако добила одлична оценка и диплома, ...
| | веќе видена | слични

Популарната српска пејачка Рада Манојловиќ важи за една од најзгодните пејачки на естрадата. Имено таа е една од оние ретките кои немаат силикони, но има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, ...
сите 169 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 182 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 153 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 143 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рада Манојловиќ е циција: „Кога не знаеш да се однесуваш, сега штеди, трпи и молчи“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: