Половина од повозрасните лица во Србија едвај „составуваат крај со крај“

Петтина од повозрасните лица во Србија живеат лошо, додека 59 отсто од нив немаат заштеда со која би покриле ненадеен трошок од 10.000 динари (5.000 денари), ...
| | веќе видена | слични

Новото истражување покажува дека гласот може да открие многу за луѓето, а особено и тоа дали таа личност изневерува или не. Резултатите од ова истражување се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањеот кое го направи LELO, шведската компанија за секс-играчки, тврди дека ако одите на предновогодишна забави со колегите од работа, многу веројатно е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
сите 173 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 302 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 169 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 145 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 72 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половина од повозрасните лица во Србија едвај „составуваат крај со крај“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: