ПРВАТА ПЕСНА на Аријана Гранде ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД на нејзиниот концер во МАНЧЕСТЕР (ВИДЕО)


Поп-ѕвездата Аријана Гранде ја издаде својата прва песна по терористичкиот напад во 2017 година, што се случи за време на нејзиниот концерт во Манчестер. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анастасија (11 години) и нејзината постара сестра Викторија (16) сакале да пеат во дует за време на одржување на концертот во склоп на меморијалната вечер на ...
| | веќе видена | слични

Аријана Гранде на 27-ми април ќе го објави новиот сингл од нејзиниот претстоен албум, пишува “Billboard”. Албумот ќе биде снимен во соработка со Макс Мартин, ...
| | веќе видена | слични

За танцот има голем број дефиниции но една филмска реплика е идеална за описот на ова видео уживање: ТАНЦОТ Е ВЕРТИКАЛАН ЕКСПРЕСИЈА НА ХОРИЗОНАТАЛНАТ СТРАСТ! ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 336 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВАТА ПЕСНА на Аријана Гранде ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД на нејзиниот концер во МАНЧЕСТЕР (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: