Така прават големите клубови- подарок за 6-годишникот кој се кандидираше за тренер

Така прават големите клубови- подарок за 6-годишникот кој се кандидираше за тренер Шестгодишник се кандидирапе за местото на тренер на Селтик, а клубот ,покрај подарок, му пратил и официјален одговор. Така тоа го прави голем клуб, а Селтик на овој начин потврдува дека секако е голем клуб. Извршниот директор на шккотскиот гигант Питер Лавел одговори на писмото на шестгодишното момче и голем навивач на клубот, кој по писмен пат ги замолил Келтите и неговата пријава да ја земат на разгледување кога ќе одлучуваат кој ќе биде нов менаџер по заминувањето на Ник Ленон. Малиот Ејден Хедриџ го „свртел“ вниманието на челниците на Селтик дека тој би можел успешно да ја извршува функцијата менаџер, а потоа добил и директен одговор од споменатиот директор, покрај кој Ејден добил и нов дрес на саканиот клуб. „Ејдeн, како што знаете, ние веќе го именувавме Рони Дели за нов менаџер. Веруваме дека тој има знаење и ентузијазам потребен за водење на нашиот колектив. Навистина сум задоволен што ме известивте дека го сакате ...
| | веќе видена | слични

Шестгодишниот Ајден Хедриџ кој живее во Данди му испратил писмо на извршниот директор на шампионот на Шкотска, Питер Лавел и побарал да го замени Нил Ленон кој по пет години си замина од Селтик Парк. Директорот на 45 кратниот шкотски првак го разгледал писмото и му пратил официјален одговор на малиот јунак со известување дека Селтик веќе има нов тренер. „Како што веќе знаете, за нов тренер на Селтик е назначен Руни Дејла. Веруваме дека со неговото знаење, ентузијазам и самодоверба кои се потребни за да го води клубот, ќе носи успеси. Навистина сум почестен што би сакале да бидете нов предводник на Селтик и можеби еден ден тоа ќе се случи. Се надевам дека уживате на училиште, како и во летниот распуст“, стои во писмото на клубот. Со учтивиот одговор Ајден добил и подарок.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Така прават големите клубови- подарок за 6-годишникот кој се кандидираше за тренер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: