Прво премиерско-претседателско кафе: Заев денеска ќе се сретне со Стево Пендаровски


2 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Различни реакции предизвика отсусвото на премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на инаугурацијата на претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на Заев на инаугурацијата на новиот претседател Пендаровски, како и на Мицкоски, предизвика лавина реакции, а реагираше и пратеникот од редовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ му посака успешен мандат на новиот претседател Стево Пендаровски, но пратеникот Антонио Милошоски изјави дека државата доби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавната седница во Апелација по жалбите на обвинетите од случајот „Диво насеље“ продолжи само со тројца од обвинетите откако останатите доброволно ја напуштија ...
сите 168 | | | веќе видена

Камерите на Раи синоќа го уловија Синиша Михајловиќ како тргна да се тепа со навивачите на Лацио откако доби расистички навреди, полицијата веднаш реагираше и ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво премиерско-претседателско кафе: Заев денеска ќе се сретне со Стево Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: