Почнаа уписите во прво одделение, во Kочани се очекуваат околу 300 првачиња


Министерството за надворешни работи молчи по скандалозната изјава на турската амбасадорка во Македонија Тулин Еркал Кара дека училиштето „Јахја Кемал“ е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Децата слободно може да се запишуваат во сите училишта кои имаат согласност за работа од министерството за образование и кои работат во согласност со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Би сакала да апелирам со сите вас и до јавноста, дојдете сите заедно, нашите деца да ги запишеме во училиштата на фондацијата „Мариф“. Доколку ние како ...
| | веќе видена | слични

Турската амбасадорка во Скопје Тулин Еркал Кара го нарече Приватното гимназиско училиште „Јахја Кемал“ терористичка организација и апелираше до родителите ...
| | веќе видена | слични

Со зборовите „Ајде да се бориме против оваа терористичка организација“ наменети за приватната гимназија „Јахја Кемал“, турската амбасадорка во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

„Ајде да се бориме против оваа терористичка организација“, со овие зборови за Приватното гимназиско училиште„Јахја Кемал“, турската амбасадорка во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнаа уписите во прво одделение, во Kочани се очекуваат околу 300 првачиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: