Што прво гледате на сликата – лисица или делфин? Дознајте што кажува тоа за вас

3 копии

Несвесниот ум опфаќа ментални процеси кои ѝ се недостапни на свеста, но кои влијаат на расудувањето, чувствата или однесувањето. Според Фројд, несвесниот ум е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашиот потсвесен ум има големо влијание на тоа како се однесуваме, што правиме и како ги гледаме работите околу нас. Нашиот потсвесен ум складира сѐ што сме ...
| | веќе видена | слични

Британски фармер спасил 4 младенчиња од лисица, откако извршил царски рез на нивната угината мајка. Крис Фокс операцијата ја извел пред патот на кој возел, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што прво гледате на сликата – лисица или делфин? Дознајте што кажува тоа за вас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: