Прво честитки, потоа критики, Бајрами: Баџанак да, но блискост не


2 копии
11 копии

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената ...
| | веќе видена | слични

По изборот на Нури Бајрами за член на Државната комисија за корупција, баџанакот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, се појавија реакции во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Бајрами деновиве преку писмо му се обрати на Геровски ,,Талат Џафери 16 години е во политиката и тоа секогаш на важни функции. Поради судирот на интереси и ...
| | веќе видена | слични

По јавното барање за оставка на Нури Бајрами, новоизбраниот член на Антикорупциската комисија, баџанак на спикерот Талат Џафери, од новинарот Бранко Героски ...
| | веќе видена | слични

Нури Бајрами, еден од новоизбраните седум корупционери кои ќе ја водат Комисијата за антокорупција, во писмо до новинарскиот уредник Бранко Геровски вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 164 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера беше доставено заедничкото писмо до Генералниот секретар на ОН, со кое се информира Антонио Гутереш за датумот на влегување на сила на Конечната ...
сите 173 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво честитки, потоа критики, Бајрами: Баџанак да, но блискост не

Од:
До кого (е-маил):
Порака: