Ова се првите симптоми на рак и многу се чудни – за ова веднаш одете на лекар

2 копии

Отежнато дишење, пецкање и болка во грлото, натечени лимфни жлезди. Ова се само дел од раните симптоми на рак на кои мора да обратите внимание и веднаш да ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија драстично ќе се смени. По сонцето и невообичаено топлите температури кои достигнуваа и 30 степени, сега не чека невреме. Од попладне до ...
| | веќе видена | слични

Препознајте ги првите знаци за рак и побарајте помош навремено, бидејќи раната дијагноза е предуслов за сигурно излекување. Важно е да не се игнорираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Миомите и цистите на матка за жал не се ретка појава, а дамите често занемаруваат симптоми кои укажуваат на тоа. Најчесто се јавуваат меѓу 30-40 години, но ...
| | веќе видена | слични

Ракот на јајници е многу опасен и се смета за тивок убиец. Има потешкотии навреме да биде откриен со испитувања, па затоа треба да внимавате на здравјето и ако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 157 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се првите симптоми на рак и многу се чудни – за ова веднаш одете на лекар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: