Јаневски: Примарни и најатрактивни туристички дестинации се Охрид и Скопје


Скопје, 28. август 2018 (ИНПРЕС) – Примарни и најатрактивни туристички дестинации се Охрид и Скопје. Овие два региона нудат различни туристички содржини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одморот на плажа, или во тишина во шума на некоја планина, или пак разгледување на далечни градови, се работи кои од порано ги интересираа туристите, додека ...
| | веќе видена | слични

На 20 км од Охрид и 1109 метри надморска висина селото Куратица е единственото село во земјава кое со 220 жители егзистира и успешно развива селски туризам кој ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите ги сумираат туристичките остварувања од летната сезона 2018. Задоволни се од резултатите бидејќи расположливите хотелски капацитети во изминатите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаневски: Примарни и најатрактивни туристички дестинации се Охрид и Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: