МЗШВ: Откупот на праски се одвива непречено, 60 отсто од извозот е наменет за рускиот пазар


3 копии

Претставници од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, заедно со градоначалникот на Росоман, Бранко Јанев, Државниот инспекторат за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откупот на праска во Росоман се одвива непречено, по цена од 15 до 20 денари во ѕависност од квалитетот, а првите камиони со македонска праска веќе стигнале во ...
| | веќе видена | слични

Претставници од министерството за земјоделство шумарство и водостопанство при денешната посета на откупен центар во Росоман констатирале дека непречено се ...
| | веќе видена | слични

Непречено се одвива откупот на праска во Росоман. Денеска неколку камиони чекаа на откупните пунктови да се откупи росоманската праска и да замине на пазарите ...
| | веќе видена | слични

По завчерашните снимки од револтираниот овоштар од Росоман кој пресметал дека ќе му биде полесно ако ги исече праските, денеска се објавија фотографии од нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Државниот инспекторат за земјоделство и Државната фитосанитарна лабораторија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 125 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Откупот на праски се одвива непречено, 60 отсто од извозот е наменет за рускиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: