Првиот знак за апокалипсата? (фото)

Ова подолу е една од фотографиите кои со iPhone ги направил Ектор Силиезар, кој со своето семејство во 2009 година престојувал во Чичен Ица , престолнината на Маите во Мексико. На една од фотографиите јасно се гледа како некој од пирамидата со помош на ласер комуницира со матичниот вселенски брод и најверојатно праќа порака да се започне со уништување на Земјата... Добро, добро, научниците од НАСА имаат поинакво објаснување: „Од трите фотографии кои ги направил Силиезар, само на една се гледа „светлосниот зрак“ и тоа на фотографијата со молњата во позадина. Интензитетот на молњата најверојатно предизвикал CCD сензорот на Ајфонот чудно да се однесува, односно предизвикал „еден столб“ од пиксели да биде неутрализиран“. Другото објаснување е дека “молњата предизвикала внатрешна рефлексија во објективот на камерата на Ајфонот која била снимена од сензорот“ – вели Џонатон Хил професор на државниот универзитет во Аризона и човек кој е задолжен за камерите на мисиите на НАСА на Марс... Зарем не е прекрасно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 235 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 238 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 295 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 61 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Намалувањето на загадувањето на воздухот од в година ќе биде стратешки приоритет на Владата. „На седницата што се одржа вчера беше разгледан и усвоен предлог ...
сите 229 | | | веќе видена

Колку лавината што ја предизвика случајот „Груевски“ може да влијае на кој било начин на стабилноста на обезбеденото мнозинство од 80 пратеници? Сериозни се ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првиот знак за апокалипсата? (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: