Уникатен 3Д печатен накит

Секоја жена има различен вкус за накит и не секогаш може да го пронајде баш она кое што и се допаѓа. За љубителите на уникатното и за оние кои сакаат да имаат нешто различно, конечно и кај нас има 3D принтан накит кој можете да си го нарачате. A post shared by Figura (@figuramk) on Jul 14, 2016 at 2:09pm PDT „ Фигура “ нудат елегантени и впечатливи додатоци кои можете да си ги одберете или да ги нарачате едноставно и лесно. Овој уникатен накит може да ги задоволи сите вкусови и потреби, па на овој начин би можеле лесно да одберете што сакате за вас или за подарок на најблиските без притоа да треба да барате со часови. A post shared by Figura (@figuramk) on Jun 10, 2016 at 3:00pm PDT Начинот на изработка е сосема различен од класичниот. За оние кои сакаат да погледат дел од изработката, тоа можете да го видите овде. „Фигура“ изработува накит од не’рѓосувачки челик, месинг, бакар, бронза и пластика. Секој од овие метали содржи 80% метал и 20% пластика. Погледнете некои од прекрасните парчиња впечатлив накит ...
| | веќе видена | слични

MightyJewelry e студио за рачна изработка на накит од Скопје. Зад MightyJewelry стои креативецот Александар Пешевски – MightyCreation , кој покрај изработката на накит, работи и како графички дизајнер. Овој пат од MightyJewelry има нешто сосема поинакво, рачно изработен дрвен маус. Ја имавме можноста да го видиме маусот и да ѕирнеме во работилницата на Александар додека траеше процесот на изработка. Доколку мислите дека ги имате потребните вештини и алатки, може следните упатства ќе ви помогнат во изработка :) Се одбира суво парче дрво, по можност орев, поради составот на дрвото и убавината на годовите. Се исцртува формата од горната страна на парчето и едната страна. По истата форма се сече парчето на бонсек. Тука се вади долно и горно парче каде би биле кликовите и отворот за тркалцето на маусот. Се отстранува внатрешноста, внимателно испланирана да ја собере оптиката и батериите. Со должината на засекот се регулира еластичноста на кликовите. Се проверува формата и дали сите парчиња лежат едно врз друго ...
| | веќе видена | слични

Денес во 19.00 часот, на улицата Максим Горки во Скопје (во близина на Hotel Marriott) ќе се отвори првата продавница во Македонија на познатиот светски бренд за облека, „DOGO“. Компанијата „DоGо“, кој во моментов брои над 5000 оригинални дизајни достапни во повеќе од 150 продавници низ светски метрополи како Њу Џерси САД, Абу Даби ОАЕ, Берлин, Амстердам , Барселона и др. , конечно ја отвора својата прва продавница во Скопје. Брендот, чие мото е креирање на парчиња кои ќе отскокнуваат од околината, е првиот во светот кој нуди чевли со испринтани оригинални дизајни. Сите продукти кои „DоGо“ ги нуди се рачно изработени, целосно произведени од вегански материјали и со уникатен дизајн инспириран од различни градови, познати личности, музички текстови, миленичиња и четирите временскисезони. Иако главниот производ на „DоGо“ се чевли, во продавницата ќе може да најдете и широк избор на облека и модни додатоци за мажи, жени и деца. Филозофијата на „DоGо“ е да им понуди на своите клиенти комбинација на свежи ...
| | веќе видена | слични

Во повеќе од 150 продавници низ светот се распостила асортиманот од 5.000 оригинални дизајни на компанијата DоGо, која од денеска и официјално ќе отвори продавница во Скопје (на улицата „Максим Горки“, во близина на х. „Мериот“). Брендот, чие мото е креирање парчиња што отскокнуваат од околината, е првиот во светот што нуди чевли со испринтани оригинални дизајни. Сите продукти што ги нуди DоGо се рачно изработени, целосно произведени од вегански материјали и со уникатен дизајн инспириран од различни градови, познати личности, музички текстови, миленичиња и четирите временски сезони. Иако главниот производ на DоGо се чевлите, во продавницата ќе може да најдете и широк избор на облека и модни додатоци за мажи, жени и деца. Во DoGo силно се залагаат и ги поддржуваат сите оние што се залагаат за заштита на животните и за еколошки свесно производство. Филозофијата на овој бренд е да им понуди на своите клиенти комбинација на свежи дизајни по разумни цени. Нивните рачно изработени продукти им овозможуваат на оние ...
| | веќе видена | слични

Во среда, 30.09.2017 во 19.00 часот, на улицата Максим Горки во Скопје (во близина на Hotel Marriott) ќе се отвори продавница на познатиот светски бренд за облека, „DOGO“. Компанијата „DоGо“, кој во моментов брои над 5000 оригинални дизајни достапни во повеќе од 150 продавници низ светски метрополи како Њу Џерси САД, Абу Даби ОАЕ, Берлин, Амстердам,Барселона и др., конечно ја отвора својата прва продавница во Скопје. Брендот, чие мото е креирање на парчиња кои ќе отскокнуваат од околината, е првиот во светот кој нуди чевли со испринтани оригинални дизајни. Сите продукти кои „DоGо“ ги нуди се рачно изработени, целосно произведени од вегански материјали и со уникатен дизајн инспириран од различни градови, познати личности, музички текстови, миленичиња и четирите временски сезони. Иако главниот производ на „DоGо“ се чевли, во продавницата ќе може да најдете и широк избор на облека и модни додатоци за мажи, жени и деца. Филозофијата на „DоGо“ е да им понуди на своите клиенти комбинација на свежи дизајни и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уникатен 3Д печатен накит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: