По Меркел, Столтенберг и Курц - Вес Мичел доаѓа во Скопје


13 копии
11 копии
2 копии

Американскиот државен секретар за одбрана Џејмс Матис најави дека викендов ќе дојде во Македонија за „многу јасно“ да ги истакне американските ставови против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис најави дека следниот викенд ќе ја посети Македонија пред референдумот на 30 септември на кој ќе се гласа за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис најави дека претстојниот викенд ќе ја посети Македонија за „многу јасно“ да ги истакне американските ставови ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во своето обраќање пред Европскиот парламент ги истакна дипломатските успеси на неговата влада во регионот, нарекувајќи го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел беше меѓу последните западни лидери кои му честитаа на Владимир Зеленски за неговата убедлива победа во вториот круг од ...
сите 121 | | | веќе видена

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 266 | | | веќе видена

Бразилскиот фудбалер од редовите на ПСЖ, Дани Алвес е „доктор“ за трофеи, па со новата титула со францускиот клуб и официјално стана најтрофејниот фудбалер на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Меркел, Столтенберг и Курц - Вес Мичел доаѓа во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: