Се сеќавате на Марија од „Жикина Династија“ – нејзиниот живот крие тажна приказна, денеска изгледа непрепознатливо

3 копии

Риалда сподели со јавноста шокантната исповед дека за време на војната што избувна во Југославија во раните деведесетти години, ненадејно починала нејзината мајка. „Бев во Лондон на усовршување на јазикот. Тој 16-ти јануари 1991-ва година, кога војната започна, мајка ми ненадејно почина на улиците на Белград. Седев во стан во Лондон, гледав вести, за почетокот на војната, кога ме застекна оваа вест. Аеродромот беше затворен и немав начин да се вратам дома. Бев многу поврзана со мојата мајка, а неа ја немаше, војната во поранешна Југославија, се ширеше низ целата земја, решив да се вратам во Лондон, и да започнам нов живот “, изјави таа, која и по толку години не ја преболила смртта на нејзината мајка. Риалда изјави дека ликот на Марија, за прв пат го игра кога имала само 13 години, и истакна дека првиот бакнеж во животот е токму во овој легендарен филм.
| | веќе видена | слични

Српската актерка Риалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од серијалот „Жикина династија“, неодамна сподели со јавноста дел од нејзиниот приватен живот, она што се случувало во раните деведесетти години, за време на распаѓањето на Југолсавија. „Бев во Лондон на усовршување на јазикот. Тој 16 јануари 1991 година, кога почна војната, мајка ми ненадејно почина на улиците на Белград. Седев во стан во Лондон, гледав вести за почетокот на војната кога ме затекна оваа вест. Аеродромот беше затворен и немав начин да дојдам дома“ – им раскажа на новинарите Риалда. Таа открива дека кога го играла ликот на Марија во таа 1977 година имала само 13 години. Вели првиот бакнеж во животот ѝ бил токму оној со Боба, и тоа пред камерата во овој легендарен филм, односно во неговиот прв дел кој носи наслов „Луде године“. Таа претходно немала ниту момче ниту љубовно искуство, па и не знаела како се бакнува.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 140 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се сеќавате на Марија од „Жикина Династија“ – нејзиниот живот крие тажна приказна, денеска изгледа непрепознатливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: