Први три квартали во 2018: за 51% пораснал онлајн шопингот кон домашните е-трговци

Сто милиони евра во трансакции се направени за купување онлајн во првите три квартали од минатата година во Македонија, што е за 28% повеќе во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската компанија за производство на здрава храна - Виталиа имаше успешно претставување на Меѓународниот Саем ANUFOOD 2018 во Пекинг, Кина. Исклучително ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Во трите квартала од 2018 година направени се трансакции во вредност од 100 милиони евра со платежни картички за купување онлајн што претставува 28% пораст во ...
| | веќе видена | слични

Поединечните трансакции во овој период бележат уште поголем тренд на раст, од 39 проценти, покажува денеска објавеното истражување на Асоцијацијата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овој предлог за доверба е поврзан со тоа дали се согласуваме или не со Договорот од Преспа, затоа сме принудени да не дадеме глас за доверба, рече лидерот на ...
сите 471 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент започна расправа за гласање на доверба на владата на Алексис Ципрас, по заминувањето од владиниот кабинет на коалицискиот партнер и ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Први три квартали во 2018: за 51% пораснал онлајн шопингот кон домашните е-трговци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: