Први официјални македонско - јапонски бизнис средби


3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерката задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска, денес остварија средба со јапонска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаме желба да ја зголемиме соработката со Јапонија во правец на отворање нови јапонски компании и фабрики во нашата земја. Тие да ја гледаат нашата држава ...
| | веќе видена | слични

Проектот за олеснување на трговијата и транспортот на Западен Балкан, на Светска банка ќе отвори ќе го зголеми извозот од земјава, сметаат стопанствениците. ...
| | веќе видена | слични

Тие да ја гледаат нашата држава како порта кон Европа, а од друга страна да видиме и кои наши производи може да се пласираат на јапонскиот пазар, изјави ...
| | веќе видена | слични

Целта на Владата е да привлекува странски инвестиции со висок степен на технолошки развој, какви што несомнено има во Јапонија која е една од најразвиените ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Популарната ТВ серија на „ХБО“ која во центарот на вниманието ја стави чернобилската катастрофа – „Чернобил“, а беше прикажан и животот во сегашниот „град на ...
сите 83 | | | веќе видена

Полските навивачи кои во петокот се cтeпаа меѓу себе во Градскиот парк во Скопје се кaзнети со по 150 евра од cyдија за пpeкршоци за нapушување на јавниот ред ...
сите 160 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 70 | | | веќе видена

Веќе шест дена Прилеп е средиште на македонскиот театар. Веќе помина половина од програмата на 54-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. Останаа уште три ...
сите 62 | | | веќе видена

Eкс премиерот Никола Груевски кој е во Унгарија каде доби политички азил, се огласи на Фејсбук за пописот. „Принципот на ,,четири очи“, највисока досега ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Први официјални македонско - јапонски бизнис средби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: