Од први јули се воведуваат две нови вакцини, за рота вирус и пневмокок

Од први јули почнува вакцинација на децата со две нови вакцини, односно за пневмокок и рота вирус, кои Министерството за здравство ги воведува во редовниот ...
| | веќе видена | слични

Првиот пат кога некој од раководството на „Џинтех“ ја предложил идејата за персонализирана вакцина против ракот, истата не поминала добро. - Мислев дека ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од први јули се воведуваат две нови вакцини, за рота вирус и пневмокок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: