Споменување „македонска нација“ е спротивно на секој договор

4 копии
2 копии

Георги Прванов, лидерот на партијата АБВ, денеска беше примен на средба кај бугарскиот премиер Бојко Борисов на која побарал дополнување на договорот за ...
| | веќе видена | слични

Грците бесни: Споменувањето на македонската нација е спротивно на кој било договор Реакциите на Каменос и на Кумуцакос, по изјавите на Димитров, се сосема ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ Ако сакате територија без народ и историја, најмете го Зоран Заев за премиер на држава, заради страст за власт и сласт за моќ и пари да си ...
| | веќе видена | слични

Изјавите на министерот за надворешни работи, Никола Димитров за „македонскиот народ и јазик“, дадени вчера на расправа во Комитетот за надворешни работи во ...
| | веќе видена | слични

Панос Каменос им порача на Заев и Димитров да не провоцираат и да не го лутат грчкиот народ со изјави дека постои македонска нација. Функционерите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, вели дека провокативните изјави на македонските официјални претставници против Грција го обесхрабруваат можното ...
| | веќе видена | слични

 Очекувано, најжестоките критики дојдоа од опозициската Нова Демократија, која во нив најде поткрепа за своите ставови дека Договорот од Преспа е штетен за ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Споменување „македонска нација“ е спротивно на секој договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: