Прва официјална фотографија на Шевролет Круз караван

Ова е првата официјална фотографија на Шевролет Круз караван (Chevrolet Cruze Station Wagon) кој ќе дебитира идниот месец на авто салонот во Женева, а продажбата се очекува да започне ова лето. Причината поради која е покажан само задниот дел е дека во Женева се очекува фејслифт на Круз. Тоа е можеби и многу поважно од веста за караванот, бидејќи Круз е еден од најпродаваните модели на Шевролет на глобално ниво. Со должина од 4,68 метри, новиот караван на Шевролет е подолг од седан и од хетчбек верзиите за 7,6, односно за речиси 18 сантиметри. Капацитетот на багажниот простор варира од 500 до 1500 литри ако се спуштат задните седишта. Новиот Круз SW во Европа ќе се продава со стандардните мотори, плус новиот 1.7 литарски VCDi дизел мотор, со „старт-стоп“ технологија.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва официјална фотографија на Шевролет Круз караван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: