Прегрејана Земја, нова нормалност

Просечните температури во Судан до 2060 година според проценките ќе се зголемат за 1,1 степен, а можеби и за 3,1 степен, а всушност климатските промени кои таа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ако планирате за следаната голема прослава да отворите шише шампањско, можеби нема се да оди како што сте планирале. Сезонските промени, кои во изминатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот вкус на неодоливиот шампањ се соочува со сериозни предизвици, кои вклучуваат и негово целосно исчезнување, пишува InHabitat. Сезонските промени во ...
| | веќе видена | слични

Податоците на Агенцијата за истражување на океаните и атмосферата покажуваат дека во првата половина од 2018-та година, температурите на Земјиното тло и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задржувањето на температурите на 1,5 до 2 степени Целзиусови над прединдустриските нивоа би можело да биде многу потешко од тоа што се сметаше досега, покажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 356 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегрејана Земја, нова нормалност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: