Прв трејлер за “Deus Ex: Mankind Divided”


Откако пред неколку денови беше најавено дека играта “Deus Ex: Mankind Divided” ќе биде достапна за PlayStation 4, Xbox One и за компјутерите, денес го имаме и првиот трејлер. “Mankind Divided” продолжува онаму каде што застана првиот дел, односно на денот кога на механички направените луѓе низ целиот свет им беше одземена контролата над нивните умови и тела, што резултираше со смрт на илјадници. Сега, во 2029-та година златната ера на механички направените луѓе е завршена. Тие се сметаат за отпадници и живеат одделено од останатиот дел од општеството. Злосторствата и теророт служат како превез за да се прикрие голем заговор кој има една цел – контрола над иднината на човештвото. Гејмерите ќе имаат прилика повторно да се соживеат со карактерот на протагонистот Adam Jensen кој повторно се враќа во овој дел. Датумот на лансирање на “Deus Ex: Mankind Divided” сеуште не е познат.
| | веќе видена | слични

Останато

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 305 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 253 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв трејлер за “Deus Ex: Mankind Divided”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: