Кинезите градат мост над Панамскиот Канал вреден 1,4 милијарда долари


6 копии

Владата на Панама му додели на кинески конзорциум договор вреден 1,4 милијарда долари за изградба на мост над Панамскиот Канал, ден по посетата на кинескиот ...
| | веќе видена | слични

Фирмата „Жикол“ која го доби тендерот за изградба на првиот пешачки мост во Делчево, денеска беше воведена во работата. На состанокот со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Панамската влада доделила 1,4 милијарди долари вредна работа на кинескиот конзорциум за градење на мост преку Панамскиот канал, само еден ден по посетата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 190 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Убеден сум дека преку инклузивниот процес, со внесување на сите одржливи сугестии, Република Македонија може да обезбеди двотретинско мнозинство во парламентот ...
сите 288 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите градат мост над Панамскиот Канал вреден 1,4 милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: