Во Саудиска Арабија по 35 години повторно се отвора кино


9 копии

Во Саудиска Арабија во неколку наврати, баш пред масовните демонстрации против тамошните власти, се случи нешто што луѓето ги одврати од улиците. Саудискиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доколку сте државјанин на Саудиска Арабија, а станете незадоволни и тажни, па потоа посакате да го промените авторитарниот режим и системот кој таму постои, ...
| | веќе видена | слични

Ова е дел од реформите што ги спроведува принцот Мухамед бин Салман преку амбициозниот проект „Визија 2030“ за етапно враќање на индустријата за забава во ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе одобри продажба на артилјерија на Саудиска Арабија во вредност од 1,3 милијарди долари. Стејт ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 100 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 105 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Саудиска Арабија по 35 години повторно се отвора кино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: