До 31 декември на сметка треба да Ви исплатат од 9.665 до 14.190 денари


8 копии

„Работам во една приватна фирма каде земам 200 евра плата. Две деца во училиште, сопругот во моментот не работи. Кој може да опстане со 200 евра? Во Скопје со ...
| | веќе видена | слични

-И после некој ќе ми каже, па зошто трпите, зошто не барате друга работа, зошто не го пријавите. Јас сменив три фирми оваа година, чевларски, бидејќи тоа имам ...
| | веќе видена | слични

Едно од најголемите ветувања на премиерот Зоран Заев пред изборите беше просечна плата од 30.000 денари. Минималната плата се зголеми на 12.000 денари, но не и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До 31 декември на сметка треба да Ви исплатат од 9.665 до 14.190 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: