Таравари: Кај нас се казнуваат луѓето кои што пријавуваат

2 копии

На 19 јули ќе се одржи состанок на дисциплинската комисија на Државниот просветен инспекторат, за покренатата дисциплинска постапка против просветниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Покрената е дисциплинска постапка против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој откри во јавноста дека владините функционери Арбер Адеми, Агим Нухиу и Сафет ...
| | веќе видена | слични

Доставив целокупна документација до Народен правобранител, од каде што побарав нивен претставник да биде присутен за време на комисијата. Истото ќе го побарам ...
| | веќе видена | слични

Институциите да ги применат сите законски прописи порача министерот за образование и наука по скандалот со актуелни функционери кои лажно напредување во научни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во врска со јавното писмо од страна на инспекторот Илиевски дека извршил притисок врз него за да не ги достави забелешките од извршениот инспекциски надзор во ...
| | веќе видена | слични

-Ние сакаме реформи базирани на податоци, на кредибилни анализи од кредибилни институции. Затоа е спроведена анализата на целокупниот образовен систем од ...
| | веќе видена | слични

Левица со соопштение ја информира јавноста дека бара оставка и кривична одговорност за заканите на заменик-министерот во МВР, Агим Нухиу кон инспекторот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Кај нас се казнуваат луѓето кои што пријавуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: