Протести во повеќе градови низ Србија – се бара оставка од Вучиќ и Брнабиќ


Голем број познати личности седнаа да се возат во градски автобус низ Скопје во емисијата „Возење со Вучиќ“, а наспроти Драган на автобуското седиште досега ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српската опозициска коалиција Сојуз за Србија (СзС) денеска побара оставка од носителите на власта во Србија и распишување на слободни и фер избори во рок од ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Ексклузив одлучи да ви ја претстави љубовната приказна на еден од најпознатите ТВ водители од Македонија Драган Вучиќ и неговата сопруга Весна Вучиќ. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 172 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 161 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протести во повеќе градови низ Србија – се бара оставка од Вучиќ и Брнабиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: