Паради, но и протести за Денот на трудот


5 копии

Вкупно 109 лица се приведени во синоќешната акција на полицијата против анархисти, кои кршеа излози, палеа возила и фрлаа со камења врз специјалните сили на ...
| | веќе видена | слични

Демолирани излози, продавници, запалени и превртени автомобили, напад на полицијата со молотови коктели - нередите во Париз избиле поради незадоволството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици маскирани демонстранти учествуваа во демонстрациите во Источен Париз за Денот на трудот. Некои од нив откорнаа прозорците на ресторан за брза храна на ...
| | веќе видена | слични

Четири лица се полесно повредени во протестите. Полицијата употреби солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите. Вкупно 109 лица се приведени во ...
| | веќе видена | слични

Под слоганот „Мир, демократија, правда, еднаквост, работнички права“, двата најголеми грчки синдикати, објавија 24-часовен генерален штрајк по повод Денот на ...
| | веќе видена | слични

Париската полиција уапсила во вторникот повеќе од 200 луѓе и употребила солзавец и водени топови против маскираните анархистички демонстранти кои демолираа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паради, но и протести за Денот на трудот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: