Протест на Студентскиот и Професорскиот пленум пред Собранието


Заврши протестот пред Собрание а Професорскиот пленум ги повика граѓаните и студентите да им се приклучат вечер во 19 часот пред Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични

Собранието е местото на злосторот каде се погубува образованието порачаа студентите од Студентскиот пленум кои денеска излегоа на нов протест пред собраниската ...
| | веќе видена | слични

Студентите на денешниот протест пред Собранието порачаа дека и покрај тоа што Владата и Собранието останаа глуви на сите нивни укажувања за штетноста на ...
| | веќе видена | слични

На денешниот симболичен протест пред Собранието, освен студенти и граѓани дојдоа и професорите.-Се работи за реформа која е контрауставна, која е контра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Денеска во 16:45 часот полициски службеници од Оперативен тим - потраги при СВР Скопје во населба Шуто Оризари во Скопје го лишиле од слобода Н.И. (28) од ...
сите 478 | | | веќе видена

Армијата на Народна Република Кина денеска соопшти дека ги исполнила предвидените „различни задачи“ околу Тајван, но оти ќе продолжи со секојдневни патроли.Тоа ...
сите 630 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговите две полнолетни деца би требало да сведочат во граѓанската истрага што њујоршкиот јавен обвинител ја ...
сите 77 | | | веќе видена

Јавно, украинските власти не ја потврдија вмешаноста на украинската војска, бидејќи руските и окупационите претставници се обидуваа да го утврдат изворот на ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Најмногу увозна струја на македонскиот пазар продал словенечкиот гигант ГЕН-И преку својата скопска фирма за трговија. Оваа компанија со увезените количества ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на Студентскиот и Професорскиот пленум пред Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: