„Едно име имаме“ – Граѓани излегоа на улица против промена на името


2 копии

Неколку групи на граѓани, користејќи ги социјалните мрежи, организираа протест пред собранието на Република Македонија.  Граѓни излегоа на демонстрации против ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
6 копии
5 копии

Во моментов пред Собранието на Република Македонија се пее македонската химна, а насобраните граѓани гордо ги веат македонските знамиња. Граѓаните се уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
сите 46 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 39 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Едно име имаме“ – Граѓани излегоа на улица против промена на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: