Инциденти на вчерашните протести во Солун и Атина, денеска нов собир


4 копии

Со судири меѓу полицијата и демонстрантите завршија вчерашните протести во Солун и Атина против Договорот од Преспа. Во грчката престолнина беа уапсени три ...
| | веќе видена | слични
4 копии
12 копии

Потпретседателот на грчкиот парламент, Димитрис Каменос поднесе оставка од функцијата, откако ја поддржа иницијативата на опозициската Нова демократија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По условениот датум за преговори, Македонија ќе добие и условена покана за членство во НАТО, јавува грчкиот весник Катимерини повикувајќи се на драфт верзија ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа без проблем ќе помине во грчкиот Парламент. Ваков став има грчкиот а лтернативен министер за надворешни работи, Јоргос Катругалос, и тој ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

„Топол пречек“ поради Договорот од Преспа му подготвуваат на грчкиот премиер граѓани од Солун, кои преку социјалните мрежи организираат протест пред хотелот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тие  преку социјалните мрежи организираат протест пред хотелот каде што вечерва Алекис Ципрас ќе говори на годишното генерално собрание на Федерацијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инциденти на вчерашните протести во Солун и Атина, денеска нов собир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: